Akcesoria na lato

Kiedy nadchodzi lato i czas planowania urlopów, pojawia się też kwestia ubioru na wyjazd. Oczywiście nie ma uniwersalnych rad – ubrania zależne są od miejsca, w którym spędza się urlop. Inne rzeczy pakuje się do walizki nad morze, a inne w góry. Istnieje jednak kilka akcesoriów, które przydadzą się wszędzie, więc warto zaopatrzyć się w nie w sezonie letnim.

Plecak
O wiele wygodniejsza opcja niż torebka. Poza tym modne plecaki są o wiele bardziej pojemne. Idealnie sprawdzają się na wędrówki po górach, ale też na schowanie wszystkich rzeczy potrzebnych do wylegiwania się na plaży. Zakupić je można w wielu rozmiarach, wzorach i kolorach, a więc poza funkcją praktyczną, plecaki mogą być też estetycznym dopełnieniem stroju.

Okulary przeciwsłoneczne
Konieczne latem niezależnie od miejsca. Chronią oczy przed promieniami słonecznymi, a także mogą uchronić przed powstawaniem zmarszczek przy oczach. Dobrze dobrane do rysów twarzy podkreślają też urodę. Warto zakupić okulary dobrej jakości w sklepie optycznym zamiast tych z popularnych sklepów odzieżowych.

Kapelusz
Ważny element wakacyjnego wyposażenia. Wielogodzinne przebywanie na słońcu może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, istotne jest więc by chronić głowę przed słońcem. W zależności od preferencji wybrać można kapelusze eleganckie lub bardziej sportowe, słomkowe lub materiałowe. To nie tylko ochrona przed słońcem, ale też piękna ozdoba.