Gogle narciarskie damskie – Jakie wybrać?

O czym powinien pamiętać każdy narciarz wybierający się na stok? O dobrym wyposażeniu. Odpowiednie ubranie, narty, kijki to must have, bez którego nie ma mowy o rozkoszowaniu się śnieżnym szaleństwem. Do tej listy warto dopisać gogle narciarskie. Jakie wybrać?

gogle narciarskie damskie

Gogle poprawiają narciarzom i snowboardzistom komfort widzenia na stoku. Panują tam trudne dla wzroku warunki: jest zimno, słońce świeci z góry i dodatkowo odbija się od śniegu. Do tego dochodzi wiatr i prędkość zjazdu. W takich okolicznościach łatwo nie zauważyć w porę kraksy lub przeszkody na drodze. A stąd już blisko do nieszczęścia.

Warto pamiętać przy wyborze, że gogle narciarskie damskie są odpowiednio mniejsze w porównaniu do męskich. Wiąże się to z różnica w budowie anatomicznej obu płci. Wybór modelu uniwersalnego może okazać się kiepską decyzją. Gogle narciarskie damskie na męskiej twarzy nie będą leżały w taki sposób, by zapewnić komfort ich noszenia. Podobnie, jak wersja męska założona przez kobietę.

Odpowiedni dopasowanie gogli narciarskich damskich to podstawowy warunek wygody i bezpieczeństwa zimowego szaleństwa na stoku. Przy ich wyborze trzeba więc kierować się rozmiarem. Tu należy zwrócić uwagę na wielkość samych gogli. Do obwodu głowy można dopasować je odpowiednio regulując pasek. Duże gogle na drobnej twarzy nie będą wyglądały dobrze i mogą powodować dyskomfort. Może też pojawić się problem z dopasowaniem ich do kasku. Warto więc zabrać go ze sobą na zakupy.