Jaką deskorolkę wybrać na początek?

deskorolka

Początkujący skaterzy często stają przed dylematem jaką deskorolkę wybrać, tak aby była ona najlepsza do nauki. Wariantów zakupy pierwszej deski jest co najmniej kilka. W pierwszej kolejności trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego deskorolka ma służyć – czy do jazdy po mieście, do nauki akrobacji czy do jazdy w terenie. W drugą kwestią pozostaje to gdzie deskę najlepiej jest kupić – w markecie czy skateshopie.

Jazda po mieście czy w terenie?

Zasadniczą kwestią przy wyborze deskorolki jest to, w jakich warunkach będzie ona używana. Do jazdy miejskiej i akrobacji na chodnikach przeznaczone są zupełnie inne modele niż do jazdy terenowej. Dostępne są także uniwersalne rozwiązania, które mogą okazać się najlepszym wyborem dla początkującego skatera niemającego doświadczenia w jeździe na poszczególnych modelach.

Gdzie kupić pierwszą deskorolkę?

Deskorolkę zawsze warto kupować w profesjonalnym sklepie. W skateshopach można znaleźć szeroką ofertę desek zarówno dla osób początkujących jak i dla zawodowych wyjadaczy. Ponadto w takim sklepie można liczyć na fachową pomoc obsługi w zakresie wyboru najlepszego sprzętu. W skateshopach pracują przeważnie prawdziwi pasjonaci tego sportu, którzy posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną ale i praktyczne doświadczenie. Raczej należy unikać kupna desek w marketach – zazwyczaj są one kiepskiej jakości, chociaż początkujących deskorolkarzy może skusić ich niska cena.