Jakie buty zimowe wybrać?

W sezonie jesienno-zimowym bardzo często pojawiają się zupełnie nowe trendy, które rewolucjonizują rynek mody. Wybierając buty zimowe nie warto jednak kierować się tylko modą i ich wyglądem zewnętrznym, ale również tym, czy będą praktyczne podczas zmiennej pogody w tym okresie.

Antypoślizgowa podeszwa

Dobre buty zimowe powinny posiadać antypoślizgową podeszwę. Jesienią i zimą podłoże bardzo często jest oblodzone lub mokre, co sprzyja poślizgnięciu się. Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo należy sięgnąć po te spośród butów zimowych, które posiadają antypoślizgowe podeszwy. W przypadku największych mrozów odradza się również obuwie na wysokim obcasie.

buty zimoweOcieplane wnętrze

Na zimę bardzo ważne jest to, aby buty zapewniały ciepło. Duża ilość przeziębień wynika bowiem z wychłodzenia właśnie stóp. Dobrym wyborem będą tutaj trapery, które posiadają ocieplane wnętrze buta. Dzięki temu zapewniają one odpowiednio wysoką temperaturę i ogrzewają stopę również podczas mrozów. Warto zaznaczyć, że są one idealne zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. W obecnym sezonie są one uważane za prawdziwy hit wśród obuwia.

Nieprzemakalny materiał

W zimie bardzo częste są różne opady atmosferyczne – nie tylko śnieg, ale również deszcz i grad. Niezwykle ważne jest więc to, aby buty były nieprzemakalne. Co więcej, niektóre spośród nieprzemakalnych butów mogą przepuszczać wilgoć na spojeniach, przez co niestety nie zawsze będą się sprawdzać.