Jakie sneakersy wybrać?

buty-sneakers

Od kiedy tylko obuwie typu sneakers, czyli sportowe buty damskie na podwyższeniu, pojawiło się w sprzedaży, cieszy się olbrzymią popularnością. Jest to na pewno zasługa ich wszechstronności, poza tym buty sneakers można spotkać w niezliczonych wzorach, kolorach i typach. Jest to na pewno dogodna sytuacja, ale też często powoduje, że nie do końca wiadomo, jakie buty wybrać. Które będą godne polecenia?

Różne rodzaje – dla wszelkich gustów

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, czy sneakersy mają mieć bardziej elegancki charakter, czy też wyraźnie sportowy, co powinno być uzależnione od rodzajów stylizacji, jakie nosi się na co dzień. Ważny jest też kolor tego obuwia. Zwykle spotyka się sneakersy białe, czarne, a także takie ekstrawaganckie barwy jak srebro i złoto, które jednak zdaniem wielu osób prezentują się dość tandetnie. Na szczęście jednak można też znaleźć wszelkie inne barwy, a także ich połączenia, choć czasem trzeba ich nieco dłużej szukać.

Kolejnym kryterium wyboru jest materiał, z jakiego wykonuje się takie obuwie. Sportowe sneakersy są zwykle produkowane z tworzyw sztucznych. Inne warianty butów sneakers to skóra sztuczna bądź naturalna, a nawet prawdziwy zamsz – w wersji luksusowej (i bardziej kosztownej). Należy także rozważyć, jaką wysokość ma mieć koturn, co warto dobierać przede wszystkim pod kątem swojego wzrostu, gdyż można znaleźć zarówno niższe, jak i naprawdę wysokie sneakersy.