Kurtki narciarskie – do czego służą?

Narciarstwo oraz snowboard są to dyscypliny, które coraz ciężej w Polsce jest uprawiać. Coraz ciężej w kontekście ogólnego braku śniegu. Niegdyś na pierwsze lekcje można było wyjść na górkę za blok, obecnie trzeba wybrać się na stok (sztuczny lub naturalny). Związane są z tym oczywiste problemy, takie jak fakt że wyjazd taki to kwestia większego zaplanowania, ale nie tylko o logistykę tutaj chodzi.

Ubrania narciarskie

kurtki narciarskieKiedy jeździliśmy na górce za blokiem, kwestia ubioru była dowolna. Ostatecznie jak przemarzaliśmy albo się przemoczyliśmy wystarczyło pójść do domu. Na stoku ciężko jest to uczynić nie mówiąc już o stracie czasu na „przebieranki”, kiedy czas z karnetu nam leci. Wniosek z tego taki, że profesjonalne ubrania narciarskie na stoku to nie jest nowobogacka moda (jak niektórzy sądzą), ale praktyczny wybieg.

Ubrania narciarskie – na co zwracać uwagę?

Kurtki narciarskie oraz spodnie są najważniejszymi rzeczami, jakie powinny znaleźć się w narciarskiej garderobie. Ubrania te powinny spełniać trzy podstawowe funkcje: chronić od wiatru, być nieprzemakalne oraz oddychające. Odpowiednie kurtki narciarskie nie powinny być za ciepłe, gdyż cała masa ciepła będzie uciekać górnymi partiami ciała, więc w ciepłej kurtce będzie nam za gorąco. Spodnie mogą być mocniej ocieplane, ale jak wiadomo należy dobrać je do indywidualnych potrzeb. Nieprzemakalność, ochronę od wiatru oraz oddychanie zapewnią nam materiały membranowe, i to w śród takich powinniśmy szukać narciarskiej odzieży