Moda młodzieżowa

Młodzi ludzie znacznie różnią się od starszych pokoleń. Odmienne są ich poglądy na świat i bieżące wydarzenia. Wychowani są w przekonaniu o swoich nieograniczonych możliwościach, mają duże ambicje i apetyt na życie, cechuje ich duża tolerancja i ogromne poszanowanie dla odmienności. To umiłowanie wolności i swobody widać także w ich codziennych, modowych wyborach. Starsi ludzie często je krytykują, jednak młodzież nie ma zamiaru się zmieniać – jakżeby mogli, kiedy przez ubiór wyrażają siebie?

Moda streetwearowa

Luźne spodnie, koszulki z krzykliwym logo, koszula w kratkę niedbale przewiązana w pasie, czapka nasunięta na czoło, na nogach trampki Vans Old Skool – to tylko przykład tego, w którym kierunku może podążać moda ulicy.

Streetwear tak naprawdę nie jest czymś, co da się sztywno zdefiniować. Obejmuje te wszystkie stylizacje, które funkcjonują na co dzień w przestrzeni miejskiej. Swoje korzenie czerpie w świecie muzyki, stąd też dużo w nim luzu, nonszalancji i buntu.

Cechy charakterystyczne streetwearu

Ubrania w modzie ulicznej są zazwyczaj dobrej jakości. Młodzież coraz rzadziej wybiera produkty wytwarzane masowo, ceniąc oryginalność i odrębność. Obuwie w modzie ulicznej jest zazwyczaj utrzymane w stylu sportowym – przykładem mogą być kultowe już trampki Vans Old School. Istnieje wariantów mody ulicznej, jednak łączy je jedno – mają być w pełni zgodne z charakterem noszącej je osoby, a niekoniecznie ze światowymi trendami w modzie.