Na co zwrócić uwagę podczas zakupu czapki z daszkiem?

Planując zakup czapeczki z daszkiem należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Priorytetem jest to, aby była ona komfortowa, lekka, a jednocześnie wytrzymała. Dobrej jakości model posłuży nam znacznie dłużej niż jeden sezon – taki zakup jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Opisywane nakrycie głowy może być nie tylko modnym elementem stylizacji, ale również skuteczną ochroną przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych.

Kształt daszka

Czapeczka z daszkiem powinna być wykonana z materiałów, które elastycznie dopasują się do kształtu głowy. Duże znaczenie ma również daszek. Powinien być on usztywniony, tak aby czapka nie straciła swojej oryginalnej formy po praniu, czy też wrzuceniu do plecaka. Jeśli chodzi o kształt daszka, to wiele zależy od naszego poczucia estetyki. Zbyt szeroki i płaski nie będzie prezentować się dobrze.

Regulacja rozmiaru

Dobrze jest, jeśli czapka z daszkiem umożliwia regulację rozmiaru. Istotne jest jednak to, aby zapięcie było solidne. Tylko wtedy nie będzie się ono samoistnie odpinać. Jest to podstawą do tego, aby użytkowanie czapki było w pełni komfortowe. Do wyboru mamy m.in.:

– zapięcie w postaci wypustek i dziurek,

– zapięcie w formie klamry,

– rozciągliwą gumę,

– zapięcie na zatrzask.

Oczywiście zanim zdecydujemy się na zakup powinniśmy także zapoznać się z składem materiałowym. Sztuczne tworzywa nie zapewnią nam optymalnej wentylacji, a więc skóra głowy będzie się pocić.