Nike Air Max – nowoczesne buty sportowe dla każdego

Każdy wielbiciel sportowego obuwia z pewnością ma w swojej kolekcji słynne buty Nike Air Max, które swoim niepowtarzalnym designem przyciągają osoby, uwielbiające niebanalny fason obuwia.

Krótka historia Air Maxów

W 1987 roku firma Nike wypuściła na rynek niepowtarzalny model sportowego obuwia, który totalnie zrewolucjonizował podejście do projektowania. To, co było do tej pory starannie ukrywane wreszcie ujrzało światło dzienne. Mowa o widocznej poduszce gazowej, która jak się później okazało stała się znakiem rozpoznawczym całej tej serii. Air Maxy posiadają system, który zrewolucjonizował cały świat sportowego obuwia. Wszystkie te wydarzenia miały miejsce na początku lat 80 ubiegłego wieku, kiedy to projektant marki – Marion Frank Rudy stworzył system Air. Była to poduszka gazowa ukryta w podeszwie buta, której głównym zadaniem było amortyzowanie wstrząsów. Miało to na celu uchronić zarówno stawy, jak i mięśnie biegaczy.

Air Maxy wracają do łask po latach

Obecnie seria Air Max ponownie powróciła do łask i chętnie kupowana przez wielbicieli obuwia sportowego. Air Maxy cieszą się w ostatnim czasie naprawdę dużą popularnością z uwagi na swój nietuzinkowy kształt, rodem wyjęty z lat 80. Ponadto są one bardzo wygodne i komfortowe w użytkowaniu, a także występują w wielu różnych kolorach, dlatego każdy z pewnością znajdzie odpowiedni fason dla siebie, który spełni jego oczekiwania. Air Maxy to idealny obuwie dla każdego.