Skarpetki sportowe

Przy uprawianiu sportu w miarę regularnie bardzo ważne jest utrzymanie odpowiedniej wygody i komfortu. Każdy szczegół może o tym zadecydować. Sportowcy zdają sobie sprawę, jak ważne jest dobranie odpowiednich skarpetek. Dzięki nim noga się nie poci, nie odparza i nie przegrzewa się w obuwiu sportowym. Jakie skarpetki będą dla sportowca najlepsze?

Skarpetki dla sportowców

Aby uniknąć problemów z poceniem stóp, lepiej jest unikać zwykłych skarpetek dostępnych w każdym sklepie. O wiele lepszym rozwiązaniem jest wybranie się do specjalnego sklepu dla sportowców i kupno chociaż jednej pary przeznaczonej dla profesjonalistów. Cena takich skarpetek może wynosić co prawda nawet kilkadziesiąt złotych, jest to jednak inwestycja we własny komfort i wygodę.

Jakie powinny być skarpetki dla sportowców?

O ile tradycyjne skarpety są uniwersalne – to znaczy, przeznaczone dla zarówno lewej, jak i prawej stopy, o tyle już te dla sportowców nie są. Posiadają one bowiem anatomiczną budowę, dzięki której idealnie dopasowują się do stopy, nie powodując bolesnych otarć i odcisków.

Powinny być także wykonane z przewiewnego materiału, który odprowadza wilgoć na zewnątrz. Zawarte w nim jony srebra sprawiają, że nawet przy nadmiernej potliwości stopy nie wydzielają przykrego zapachu. Taki materiał ma również właściwości antybakteryjne.

Bardzo ważne jest, by ściągacze skarpet ściśle przylegały do nogi, nie na tyle jednak, by powodować zaburzenie przepływu krwi.